Kanabinoid 300 krát silnejší ako THC

S THC kryštálmi dosahujúcimi koncentrácie takmer 100% THC sme si nemysleli, že by rastlina mohla byť silnejšia. To bolo predtým, než vedci objavili THC-O-acetát, ďalší psychoaktívny kanabinoid, o ktorom sa hovorí, že je dvakrát až trikrát účinnejší ako THC, na ktorý sme zvyknutí. Ak vám to neznie dostatočne zaujímavo, THC-O-acetát sa vyrába z THC rovnakým spôsobom ako heroín vyrobený z morfínu v maku. Tu je viac o THC-O-acetáte.

História použitia THC-O-acetátu

THC-O-acetát je acetátový ester THC. Výskum tohto kanabinoidu je obmedzený, ale bol uvedený v niekoľkých štúdiách v rokoch 1950 až 1980.

Technicky, THC acetát nie je určená látka. Môže sa však považovať za analóg Delta-9 THC. Federálny analógový zákon z roku 1986 to urobil tak, aby akékoľvek analógy THC boli považované za federálne nezákonné. V súčasnosti nie je jasné, či THC-O spĺňa kritériá.

Medzi rokmi 1949 a 1975 uskutočnili americké armádne zložky ľudské experimenty v zariadení Edgewood Arsenal v Marylande. Acetátový ester THC sa použil u psov na testovanie potenciálu látky ako neletálneho invazívneho činidla. Výskumní pracovníci zistili, že v porovnaní s delta-9 THC má dvojnásobnú schopnosť vyradiť psa zo svalovej koordinácie.

Podľa Donalda A. Coopera z DEA, THC-O-acetát sa prvýkrát stretol s administratívou v roku 1978. V tom roku narazili na extrakty acetátu THC-O v Jacksonville na Floride.

Od tohto okamihu laboratóriá DEA nikdy nevideli ďalšiu vzorku acetátu. Hovorilo sa o jeho klasifikácii ako analógu kontrolovanej látky. Avšak o 10 rokov neskôr bol návrh zrušený, pretože acetát THC, ktorý zistili, skončil izolovaný.

Konopný koncentrát sa pripravil s použitím Soxhletovho extraktora. Cooper poznamenal, že THC-O-acetát, ktorý DEA našiel, bol vyrobený s použitím rovnakej techniky, ktorá mení morfín na heroín.

„Extrakt bol acetylovaný acetanhydridom a v poslednom kroku bol prebytok acetanhydridu odstránený destiláciou. Produkt neobsahoval žiadne množstvá neivivatizovaného kanabinoidu ani žiadne identifikovateľné fragmenty rastlín. “

Mimo Spojených štátov bol v júni 1995 v Spojenom kráľovstve ohlásený prípad, keď bola osoba, ktorá využila knihu D. Golda Cannabis Alchemy, aby bol acetát THC opäť vyrobený.

Kniha uvádza, že pridanie acetátovej štruktúry k THC zvyšuje celkovú účinnosť o 25%.

Účinky THC-O-acetátu

„Účinok acetátu je viac duchovný a psychedelický ako účinok obyčajného produktu. Najunikátnejšou vlastnosťou tohto materiálu je, že omamný stav prichádza oneskorene, asi 30 minút po jeho užití.“vysvetľuje Cooper.

Dôvodom oneskorenia je, že THC-O-acetát je prekurzorom THC, čo znamená, že musí byť deacetylovaný enzýmami v našom tele predtým, ako sa THC stane dostatočne aktívnym, aby sme mohli pociťovať účinky.

Podľa Michaela Starka v jeho publikovanej knihe Marijuana Chemistry: Genetics, Processing, Potency, THC-O-acetát je o 300 percent silnejší ako psychoaktívne THC, na ktoré sme zvyknutí.

Poriadny hit: THC-O-acetát

Vyrobiť acetát THC nie je také jednoduché ako extrakt pomocou butánového oleja. Anhydrid kyseliny octovej je vysoko korozívny a rovnako horľavý ako benzín. Proces môže zahŕňať aj iné nebezpečné rozpúšťadlá. Len málo ľudí to robí, takže neočakávajte, že tak čoskoro ochutnáte THC-O-acetát. Právny štatút THC-O-acetátu je nejasný a my si nie sme istí, ako tento problém vidia hlúpe slovenské zákony. Keďže nie je veľa výskumu, ktorý by zahŕňal THC-O-acetát, budeme musieť počkať, až bude prístupnejší, aby sme sa dozvedeli viac.

Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann

Zdroj: https://hightimes.com/health/science/thc-o-acetate/

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.