Dlhodobá štúdia: Cannabis nespôsobuje ochorenia

Aké nezdravé konope skutočne je? Už po celé roky, sa zástancovia a odporcovia dohadujú, že aké dlhodobé následky má konope pre telo i dušu. Americká štúdia teraz prichádza k prekvapivému záveru.

GW lekari

Cannabis nevyvoláva žiadne depresie, psychózy alebo astmu – to je výsledkom dlhodobej štúdie vypracovanej za pomoci amerických dospievajúcich. Vedci zistili, že dospievajúci, ktorí konzumujú konope, sú neskôr zdraví presne tak isto ako abstinenti. Ich výsledky budú zverejnené v časopise Psychológia návykového správania. Z výsledkov, sú aj sami výskumníci  prekvapení. V skutočnosti, mali zisťovať stále viac, duševných ochorení, ako je depresia a úzkostné poruchy, rovnako ako rakovinu, astmu, dýchacie problémy, alergie, bolesti hlavy a hypertenziu.

Výskumníci  sa pýtali pre svoju štúdiu dospievajúcich od 14 rokov raz za pol roka alebo celoročne na ich zdravie a ich životné návyky. Celkom 408 mladých mužov bolo takto sprevádzaných, kým dovŕšili 36 rokov. – Zaujímali ich  faktory, ako je užívanie drog, fajčenie cigariet, a prístup k zdravotnému poisteniu ktorý je  v USA slabší ako v Európe. Zároveň vedci kládli dôraz na zdravotné rozdiely medzi mladými ľuďmi čiernej a bielej pleti. To sa nepodarilo úplne dosiahnuť. Štúdia má niekoľko slabostí: Vedci študovali len mužov  rozdelených do rôznych „skupín užívateľov“, podľa ich frekvencie používania je to ale veľmi ťažké posúdiť, pretože frekvencia užívania kanabisu sa v priebehu času môže meniť. To ale len ťažko môže podľa výskumníkov ovplyvniť výsledok.

S hodnotením majú v úmysle poskytovať informácie do diskusie o legalizácii. „Ale je to veľmi komplikovaná záležitosť a štúdia by nikdy nemala byť posudzovaná oddelene,“ hovorí riaditeľ pre výskum Jordan Bechtold z University of Pittsburgh.

Zdroj: www.aponet.de
Preklad: MediCann Slovakia

Foto: Internet

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.