DANE – konopným štátom rastú príjmy z predaja konope !

Približne 12 zákonodarcov štátu Florida State sa pripája k tisícom aktivistov v Seattli, kde tento týždeň prebieha debata o konopnej budúcnosti. Otázka legalizácie sa stala veľmi aktuálnou po tom, čo niektoré štáty konope zlegalizovali a doterajšie výsledky a čísla sú viac ako pozitívne.

canna money

V štáte Washington odhadujú nárast zisku z daní okolo 10% vďaka predaju konope, aj keď medicínske konope nie je štátom priamo regulované a zdaňované.

Legálny predaj konope v Colorade začal pred 18 mesiacmi. Od tej doby, zaznamenali nárast turizmu o približne 14%.

Kým obyvatelia Colorada hovoria, že nárast je spôsobený viacerými vecami nielen legalizáciou konope, aktivista KC Becker ktorý reprezentuje konopnú oblasť Boulder tvrdí že ide so Seattlu práve preto aby predostrel konopnú cestu a podelil sa o skúsenosti ktoré doposiaľ získali v Colorade.

„Jednoznačne vnímame nárast obratu nielen priemyselných podnikov zaoberajúcich sa konope, ale taktiež vnímame nárast záujemcov o návštevy predajní / centier pre rekreačných užívateľov alebo zvýšený záujem turistov o návštevu profesionálnych pestovateľských zariadení“ hovorí Becker.

V Seattli, kde je konope legálne inzerované aj na bilboardoch prišiel jeden podnikateľ s nápadom ponúkať prehliadky svojich profi pestovateľských priestorov ako atrakciu a ukážku toho čo je možné s konopou robiť. Jill Lane, profesionálny pestovateľ konope hovorí,  že vidí veľa turistov ktorí prichádzajú z iných štátov USA alebo aj zo zahraničia.

„S príchodom piatkového večera sa ulice mesta plnia ŠPZ-kami zo všetkých 40 štátov kde je konope zakázané, a chápeme že tí ľudia si k nám prišli užiť slobodu, nič viac“ dodáva Logan Bowers, majiteľ konopných obchodov.

Vo Washingtone, taktiež úradníci potvrdzujú, že došlo k zvýšeniu cestovného ruchu odkedy sa konope stalo legálnym.

„Ľudia chcú vidieť, ako vyzerajú profesionálne pestovateľské zariadenia, zaujímajú sa o nové výskumy a nové odrody“ hovorí Randy Simmons, člen Washington Liquor a Cannabis dozornej rady nad kontrolou tohto odvetvia. „Ľudia sa prídu pozrieť ako sa u nás konope pestuje, spracováva, ako ho balíme a sušíme, taktiež sa zaujímajú o možnosti a systém predaja a radi navštevujú konopné obchody či už konope fajčia alebo nie, vždy si niečo radi kúpia. Je to niečo čo bolo doteraz tabu a preto to tak zaujíma veľa ľudí“

Washington je tiež prezývaný ako Evergreen štát, od kedy zlegalizoval konope prinieslo do pre štát 65 miliónov $ v odvode konopných daní počas prvého roka od legalizácie.

Konope je komodita budúcnosti, či už sa to slovenským politikom ktorí sú neznalí problematiky páči alebo nie, je načase hovoriť aj o pozitívnom dopade na ekonomiku štátu ktorý našiel odvahu a prijal zákony ktoré regulujú predaj konope, ktoré sa predáva aj na Slovensku akurát že u nás z toho nemá osoh spoločnosť ale pár ľudí. Treba dodať že celkový objem konopného biznisu vo svete sa odhaduje na 160 miliárd USD ! Konope a Slovensko odjakživa patrili k sebe, to len hlúpe názory a neznalosť priniesli stav ktorý aktuálne máme. Veríme že pod tlakom UNGASS 2016 budú musieť aj slovenskí „alkoholoví“ odborníci prehodnotiť svoje konzervatívne a najmä hlúpe predsudky voči daru prírody – KONOPE 🙂

Zdroj časti textu: News4Jax.com
Autorské práva MediCann Slovakia a uvedené zdroje. Všetky práva vyhradené.
fyzické osoby ZDIEĽAŤ môžu bez potreby žiadať povolenie. FB stránky a ine médiá (tlačené, elektronické) nemajú právo toto zdieľať bez uvedenia zdroja alebo požiadania o zdieľanie!
za pochopenie ďakujem-e Váš MediCann
Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.