Dalailama z Mexika: „som za medicínske konope“

Dalai Lama sa počas návštevy Mexika vyjadril okrem iného aj na tému otvorenej diskusie v Mexiku ohľadne legalizovania marihuany na lekárske účely.

dalailama

Tibetský duchovný vodca, hovoril na akcii usporiadanej bývalým mexickým prezidentom Vicente Foxom, aj o tom, že na marihuanu by mala byť vydaná výnimka pre jej užívanie aj pre nespočetné medicínske (farmaceutické) využitie.

„Ak je užívanie konope spojené len s drogovou scénou nevytvára to dobrý obraz o tejto rastline a to nie je dobré“ povedal DalaiLama po tom, čo bol požiadaný prezidentom aby vyjadril svoj názor verejne na akcii Fox Center v centrálnom štáte Guanajuato.

Fox, sa schuti smial keď DalaiLama dostal túto otázku. Ex prezident Fox je známy pre svoje aktivity v prospech legalizácie marihuany, najmä pre zníženie ziskov drogových kartelov v Mexiku.

Dalai Lama je na turné po Mexiku od piatku, ale vláda prezidenta Enrique Peňa Nieto, ktorá sa snaží o lepšie vzťahy s Čínou, sa rozhodla, že nebude iniciovať oficiálne stretnutie mexickej vlády s vodcom exilovej tibetskej vlády a duchovným vodcom tibetského buddhizmu. Mexická vláda nie je jediná ktorá je nútená hrať na dve strany kvôli medzinárodnej politike 😉

Zdroj: www.rawstory.com

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.