3 začiatočnícke chyby pri jedení KONOPE

Predstavte si, ste na návšteve u priateľa v Španielsku, Holandsku, Česku skrátka všade tam kde je konope a jeho produkty bežne dostupné, a ste ponúknutý niečím čo ste doteraz nepoznali – konope na jedenie. Možno je to niečo, čo si sami urobili, prípadne niečo čo legálne kúpili – čo by sa mohlo stať ?!

bowl

Tri veci, ktoré sú pravdepodobné:

  • Miniete veľa peňazí a nič sa nestane.

Mnoho ľudí míňa kopu peňazí na marihuanu aby potom pokazili celý proces extrakcie kanabionidov. „Pri varení s konope, je veľmi dôležité používať tuk (olej, maslo, mlieko), pretože THC je rozpustné v tukoch, a nie vo vode ! “ hovorí Matt Gray, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Stoner Cookbook (konopná kuchárka).  „Ak chcete dobrú extrakciu, dávajte pozor v nasledujúcich krokoch.“

Väčšina receptov, ktoré nájdete zabúda na najdôležitejší krok, hovorí Gray.

„Prvá chyba je, že mnoho ľudí zabúda na dekarboxyláciu ich konope. Mnoho domácich kuchárov preskočí tento dôležitý krok, a dávajú rastlinu priamo do oleja alebo masla.

Dekarboxylácia odstraňuje molekuly CO2 z THTA, premieňa ju na THC molekuly, ktoré váš mozog miluje. Ak to chcete spraviť,  dajte podrvenú sušinu konope do rúry, na teplotu do 100 stupňov Celzia asi 90 minút sušíte. Následne konope dekarboxyluje, je pripravené na extrakciu pomocou oleja alebo masla. V prípade pečenia, odporúčajú niektorí znalci vynechať proces dekarboxylácie 😉

2) Môžete zjesť príliš veľa a skončiť so zážitkom vyvolávajúcim PTSD (Post traumatic syndrome)

„Vždy môžete zjesť viac než ste zjedli ale menej už si nedáte,“ hovorí Gray. „Je dôležité jesť pomaly a dať telu čas reagovať na THC v jedle ktoré ste práve zjedli.“ Odporúča označovať konopne potraviny viditeľným znakom aby nedošlo k nežiadúcej zámene.

Pamätajte si: účinok konope po jedení môže niekedy prísť až 45 – 60 minút po požití – nezvyšujte zbytočne požitú dávku. Niekedy tento stav trvá 2 hodiny, sú známe prípady kedy bol účinok subjektívne zaznamenaný až počas 8 hodín.

3) Neviete, ako vytriezvieť ?

Pitie kávy vyvoláva príjemný placebo efekt pre opilca, ale čo pre ľudí ktorí sú príliš „zhúlený“ jedlom ?? Existuje samozrejme niekoľko anti THC látok ktoré pomáhajú znížiť hladinu THC / intoxikáciu/  Gray, hovorí, že existujú dva spôsoby, ako znížiť akútne účinky THC. Sú to:

Jesť pistácie alebo píniové oriešky. Obsahujú pinén, čo je chemická látka, ktorá pomáha odbúravať THC.

Jesť citróny, pomaranče a grapefruity. Kyselina citrónová taktiež znižuje účinky THC.

 

Zdroj: www.fastcompany.com

Preklad: MediCann Slovakia OZ

Share

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.